Szkolne Koła Caritas

 

W trzech szkołach naszej parafii istnieją Szkolne Kola Caritas.
Najdłużej bo od marca 2006 roku działa SKC w Gimnazjum nr1 (ul. Staszica – w wyniku reformy oświaty od 2 lat klasy gimnazjum są częścią Szkoły Podstawowej Nr 8). Opiekunką koła jest od początku pani Anna Noak.

Później z inicjatywy księdza Łukasza Łaszkiewicza powstało SKC w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Zielonogórskiej. Obecnie opiekunem tego koła jest pan Mirosław Plaszczyk.

Najmłodsze koło działa w Zespole Szkół w Grabiku. Opiekunką SKC w tej szkole jest pani Ewa Grześkowiak.
Młodzi wolontariusze SKC pomagają dorosłym podczas świątecznych zbiórek żywności „Tak, pomagam” w sklepach sieci „Biedronka”, przed świętami odwiedzają z życzeniami chorych i personel w żarskich szpitalach, włączają się do wielu akcji Caritas naszej diecezji oraz Caritas Polska np. „Kromka chleba”, „Pola Nadziei”, „Zakochani dla chorych”, Bal Wszystkich Świętych. Wolontariusze pomagają również w parafialnej świetlicy „Bajka" na co dzień w odrabianiu lekcji oraz podczas wyjść i wycieczek.
Aktywnie uczestniczą też w życiu parafii stale współpracując z Parafialnym Zespołem Caritas oraz Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

 


Drukuj   E-mail