Schola młodzieżowa

 


Próby scholi młodzieżowej odbywają się w piątki o godzinie 17:00

 

 

Swoje pierwsze kroki stawiałyśmy w scholi dziecięcej grając w niej i śpiewając. Historia młodzieżowej scholi w parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa
w Żarach rozpoczęła się w październiku 2015 roku. Powstała z inicjatywy Ks. Proboszcza – Krzysztofa Kwaśnika. Pierwszym opiekunem duchowym scholi był Ks. Łukasz Jurkowski. Obecnie opiekę duchową sprawuje Ks. Sławomir Szocik.

Do niedzielnej Eucharystii i uroczystości parafialnych przygotowujemy się  poprzez próby, które odbywają się w piątki o godz. 17.00. Naszą opiekunką muzyczną od samego początku posługi w parafii jest p. Ewa Grześkowiak.

  • Od 2014 roku współpracujemy z Diecezjalną Caritas, pełniąc posługę muzyczną czasie rekolekcji Caritas w Głogowie, rekolekcji podopiecznych programu „Skrzydła” w Jackówce oraz w czasie czuwań modlitewnych w Grodowcu.
  • Odbyliśmy również liczne wyjazdy formacyjno-integracyjne do takich miejsc jak Lubiąż, Krzeszów, Jawor, Łagów, Książ, Głogów; wakacyjny wyjazd do Zakopanego w 2017 roku oraz tegoroczną „majówkę” również w Zakopanem.
  • Jednym z naszych największych sukcesów muzycznych było zajęcie II miejsca w Wojewódzkim Przeglądzie Pieśni i Piosenki Religijnej – Angellana 2016.
  • Przy każdej możliwej okazji i w przygotowaniach uroczystości w parafii, ściśle współpracujemy z Panią Organistką i scholą dorosłych oraz scholą dziecięcą, której opiekunką jest p. Bogusława Plaszczyk.

 

 

 

 

 

 


Drukuj   E-mail